Przekładanka do kraula z zatrzymaniem ręki na biodrze

Przekładanka do kraula z zatrzymaniem ręki na biodrze

MODUŁ 2

Można z pełną świadomością powiedzieć, że przyszedł czas na połączenie modułu pierwszego oraz drugiego w jednym ćwiczeniu. Tak więc łączmy wszystko w całość i do dzieła!

Pozycją wyjściową w tym ćwiczeniu będzie pozycja boczna z jedną ręką z przodu i kciukiem wskazującym kierunek pływania. Utrzymując przeniesiony ciężar na rękę przewodnią, nabierz oddech i rozpocznij przekładanie drugiej ręki nad wodą zgodnie ze wskazówkami zawartymi w pierwszym filmie z drugiego modułu.

Pamiętaj, aby podczas przekładania nogi były ustawione do szybowania i nie kopały w trakcie tego elementu. W momencie, gdy kciuk ręki wchodzącej do wody rozcina taflę jako pierwszy, rozpocznij bezwiedne opadanie drugiej ręki akcentując moment wejścia ręki do wody i płynnie przechodząc z pozycji bocznej na prawym boku do pozycji bocznej na lewym boku. O tym, w jakiej pozycji znajduje się nasz ciało decydują nogi. W trakcie wymiany ramion przed głową noga ślizgowa naciska na wodę w dół zamieniając się w nogę stabilizującą, a noga wcześniej stabilizująca staje się nogą ślizgową co pozwala na utrzymanie pozycji na drugim boku. Wyobraź sobie, że to wchodząca do wody ręka „informuje” drugą o tym, że ma rozpocząć opadanie z utrzymaniem pozycji barków na jednej wysokości. Opadanie kończymy ręką ustawioną na przedniej części uda pilnując, aby bark ręki na biodrze pozostał wkręcony w stronę dna (okrągłe plecy), dopiero wtedy nasze ciało ustawia się w pozycji bocznej wykonując przeniesienie ciężaru na bark ręki przewodniej.

Uzyskujemy tym sposobem świetne ćwiczenie na wymianę ramion, pozycję boczną, leżącą oraz ćwiczymy umiejętność oddychania w całym stylu w jednym złożonym ćwiczeniu.

Scroll to Top
PRZYSPIESZ Logo