Przerzut ręki z wymianą ramion przed głową

Przerzut ręki z wymianą ramion przed głową

MODUŁ 2

Praktycznie rzecz biorąc do poprzedniego filmu dokładamy dwa proste elementy, a mianowicie wymianę ramion przed głową oraz przejście na pozycję boczną na drugiej stronie. Pozycją wyjściową w tym elemencie znów będzie pozycja leżąca z jedną ręką z przodu i drugą ze wkręconym barkiem oraz ręką na przedniej części uda i łokciem pod brzuchem.

Rozpoczynamy przerzut wejściem do pozycji bocznej wkręcając się na łokieć do dołu, łapiąc głębokość ręką przewodnią i zatrzymując nogi do szybowania. Rękę przerzucamy zakreślając linię jak od cyrkla z łokciem w najwyższym punkcie. Kciuk jako pierwszy rozcina tafle, a ciało nadal pozostaje w pozycji bocznej chcąc nakryć barkiem ucho ręki przerzucanej.

Wkładanie ręki pierwszym kciukiem do wody wymusi wykręcenie łokcia do góry w stronę sufitu, czyli poprawne ułożenie ręki rozcinającej tafle. W momencie wejścia ręki do wody nogi pomagają nam przejść z pozycji bocznej na prawym boku na pozycje na lewym boku. Noga ślizgowa naciska na wodę w momencie wejścia ręki do wody. Ręka wchodząca do wody „informuje” drugą, (dotychczas rękę przewodnią) aby ta rozpoczęła opadanie na biodro. Noga stabilizująca płynnie przechodzi na drugi bok stając się się nogą ślizgową.

Ręce nawet przez moment nie spotykają się na jednej wysokości. Wciąż różni je delikatna różnica głębokości, jednak wymiana zachodzi przed głową przy czym ręce nie łączą się, a płynnie wymieniają. Uważaj, aby w tym ćwiczeniu nie rozpocząć opadania ręki przewodniej na biodro w momencie, kiedy ręka przerzucana jest w trakcie lotu nad wodą. Akcentuj ruch włożenia ręki, a nie skupiaj się na szybkim odkładaniu drugiej ręki na biodro. Będąc w pozycji na brzuchu rozpocznij bezwiedne opadanie ręki pilnując, aby opadanie odbywało się w lini barku nie wchodząc przesadnie pod brzuch lub nie opadając zbyt szeroko poza ciałem. W pozycji na brzuchu trwamy do momentu aż ręka w pełni nie opadnie na biodro, wtedy rozpoczynamy kolejny cykl ćwiczenia, czyli ponowne wejście do pozycji bocznej.

Scroll to Top
PRZYSPIESZ Logo