Oddech w kraulu

Oddech w kraulu

MODUŁ 2

Oddech w kraulu, łatwy element pod warunkiem, że wprowadzisz w życie kilka wskazówek i wyćwiczysz je najpierw „na sucho”, a następnie podczas pływania na samych nogach.

Przed rozpoczęciem odkręcania głowy utrzymuj pozycję boczną, wzrok skierowany w dno delikatnie do przodu, utrzymując bark pod brodą i łokieć drugiej ręki pod brzuchem. Staraj się, aby podczas odkręcania głowy do oddechu ułożyć skroń równolegle do tafli, tak aby przestrzeń między głową a barkiem była jak najmniejsza.

Nabieraj głęboki wdech do klatki piersiowej. Unikaj oddechu gębowego, który nie dotleni Twoich mięśni i sprawi, że po dwóch odcinkach 25 metrów będziesz potrzebować przerwy.

Nie podnoś czoła do oddechu. Szukaj podporu częścią czaszki znajdującej się nad uchem, tak aby dolna soczewka Twoich okularów była zanurzona. W momencie odkręcenia głowy oddychając na prawo wzrok utrzymuj skierowany na godzinę drugą, za to przy oddechu lewostronnym na godzinę dziesiątą.

Pamiętaj, że to usta biorą wdech i to one w pierwszej kolejności muszą znajdować się nad wodą.

Zanim z powrotem ustawisz głowę w stronę dna zamknij krtanią dopływ powietrza do ust, bo to pozwoli Ci nie napić się wody podczas wkręcania głowy po nabranym oddechu.

Jeśli czujesz, że Twoja pozycja nie pozwala Ci na wykonywanie ćwiczeń do oddechu bez sprzętu pomocniczego to na początek wykonuj odkręcanie głowy do oddechu w płetwach oraz w zatopionej pod taflą desce trzymanej w ręce przewodniej. Następnie odłóż deskę, a na końcu płetwy.

Scroll to Top
PRZYSPIESZ Logo