Szybowanie w pozycji bocznej

Szybowanie w pozycji bocznej

MODUŁ 1

Ślizg w pozycji bocznej w całym stylu pozwala na znaczną oszczędność energii i łapanie swobody podczas pływania. Oprócz tego odpowiednio ułożona pozycja do ślizgu i utrzymywanie dwóch punktów podporu na ręce przewodniej oraz przeciwnej nodze stabilizującej będzie świetną podstawą do tego, aby swobodnie przerzucić rękę, oraz w późniejszych etapach zyskać cenny czas na nabranie oddechu. W całym stylu kopnięcia napędzające obywać się będą głównie w pozycji leżącej na brzuchu. Nogi w pozycji bocznej będą zatrzymane i ustawione do szybowania gdzie jedna noga będzie stabilizująca, a druga ślizgowa. Uzyskamy tym samym swobodny ślizg, nie przewracając się na plecy i utrzymując ciało w pozycji rozcinającej wodę.

Wykonując poprawnie ćwiczenie na początku pracując nogami rozpędź ciało i w dowolnym momencie dopnij nogę stabilizującą w kolanie (utrzymując przeprost), a nogę ślizgową zawieś na lustrze wody i utrzymuj te pozycje do momentu znacznego utracenia prędkości. Rozpocznij na nowo prace nóg wykonując kopnięcie nogą ślizgową zawieszoną pod taflą chwile wcześniej minimalnie podbijając piętę do góry zyskując tym samym zamach pozwalający na nowo uzyskać prędkość.

Rozwijając ten element po odbiciu od ściany rozpocznij ćwiczenie płynąc z jedną ręką przewodnią i drugą na przedniej części uda, ale z barkami ustawionymi na jednej wysokości. (2:17) Po rozpędzeniu wejdź z pozycji leżącej na brzuchu do pozycji bocznej wkręcając się na łokieć ręki przewodniej do dołu tak, aby bark ustawił się pod brodą, tym samym kładąc nogę ślizgową i dopinając nogę stabilizującą w kolanie.

Scroll to Top
PRZYSPIESZ Logo