Przejście z pozycji płaskiej do bocznej

Przejście z pozycji płaskiej do bocznej

MODUŁ 1

Przejście z pozycji leżącej do pozycji bocznej z jedną ręką z przodu.

Kciuk ręki przewodniej wskazuje kierunek pływania. Umożliwia nam to zablokowanie nadgarstka dzięki czemu ręka przewodnia nie będzie przekraczała linii osi ciała w trakcie pływania w pozycji leżącej na brzuchu i na pozycji bocznej.

Przejście do pozycji bocznej następuje poprzez utopienie barku, wkręcenie łokcia do dołu i ustawienia barku ręki przewodniej pod brodą.

Ta forma rotacji w przód i lekko w stronę dna pozwala nam na złapanie krawędzi ciała, która znajdować się będzie na jednej głębokości.

Utrzymując połowę swojego ciała w wodzie po wejściu na pozycje boczną nasza klatka piersiowa jest ustawiona frontalnie do dna, bez przesadnej rotacji. Uzyskujemy dzięki temu rotację ciała na maksymalnie 45 stopni w stosunku do dna, która odbywa się w wodzie, nie zaburza nam stabilizacji i pozwala utrzymać kontrolę pływania w pozycji bocznej.

Kopnięcie przeciwnej nogi do ręki przewodniej rozpoczyna przejście do pozycji bocznej. To kierunek kopnięć nóg i lekko poniesione biodro pozwalają nam ułożyć i utrzymać ciało w pozycji bocznej. Wykonując kopnięcie w dół nogą przeciwną do ręki przewodniej łapiemy na niej stabilizację do tego aby w kontrolowany sposób przejść do pozycji bocznej.

Druga noga wykonuje kopnięcia za linie biodra lekko zawieszając piętę na tafli. Ta właśnie noga kontruje naszą pozycję, tak aby leżeć wysoko na boku, a nie na brzuchu, czy zbyt mocno obróconym na plecach. Chcąc wrócić z pozycji bocznej do pozycji płaskiej na brzuchu wykonujemy kopnięcie w dół nogą zawieszoną pod taflą, w tym samym momencie zbierając nogę stabilizującą w stronę sufitu. Tym samym automatycznie zabierając nogę stabilizującą lądujemy w pozycji leżącej na brzuchu z jedną ręką z przodu, czyli w pozycji wyjściowej zadania.

Scroll to Top
PRZYSPIESZ Logo